Zadnjo novembrsko soboto bodo na prireditvi v ljubljanskem Koloseju prejeli priznanja najboljši v pokalih SloXcup, Downhill Unior Cup, BMX Race Slovenija, SloEnduro in Pumpaj Slovenija.

Odbor za gorsko kolesarstvo in BMX pri Kolesarski zvezi Slovenije bo 26. novembra ob 18. uri v ljubljanskem Koloseju sklenil sezono 2022 s slovesno podelitvijo priznanj najboljšim v vseh nacionalnih pokalih.

Srečanje najboljših v vseh disciplinah

V pokalih v krosu, spustu, BMX dirkanju, enduru in pumptracku se je letos vsega skupaj odvilo kar trideset dirk, največ pa v pokalu SloXcup s sedmimi dirkami in kar devetimi za pokal mladih. Zdaj je pred nami zadnje dejanje, kamor so vabljeni najboljši trije v vseh kategorijah.

Uradno bodo razglašeni tudi najuspešnejši klubi, med katerimi je bil letos najuspešnejši Calcit Bike Team, sledila pa sta MBK Črni Vrh in Energijateam.com. Povezave do skupnega točkovanja najdeš med letošnjimi rezultati, v nadaljevanju pa navajamo najboljše tri v vsaki kategoriji SloXcup, ki bodo prejeli tudi uradna vabila na podelitev.

Člani

1. Gregor Krajnc (Hörmann Slovenija Bike Team)
2. Daniele Braidot (C.S. Carabinieri)
3. Gregor Dimic (Energijateam.com)

U23 moški

1. Jakob Klemenčič (MBK Črni Vrh)
2. Nace Gnezda (MBK Črni Vrh)
3. Oleksandr Hudyma (CST PostNL Bafang MTB Racing Team)

Člani + U23

1. Jakob Klemenčič (MBK Črni Vrh)
2. Daniele Braidot (C.S. Carabinieri)
3. Rok Naglič (Calcit Bike Team)

Članice + U23 ženske

1. Tanja Žakelj (Unior Sinter Factory Racing)
2. Vita Movrin (Energijateam.com)
3. Jana Belomoina (CST PostNL Bafang MTB Racing Team)

U19 mladinci

1. Žan Pahor (Energijateam.com)
2. Ambrož Vovk (Calcit Bike Team)
3. Marcel Gladek (MBK Črni Vrh)

U19 mladinke

1. Tina Vrhovnik (KK Ravne)
2. Tina Smrdel (MBK Črni Vrh)
3. Daša Mlakar (MBK Črni Vrh)

Amaterji

1. Kristian Feresin (Caprivesi)
2. Alen Tomasev (BK Crikvenica)
3. Matej Razingar (KK Završnica)

Veterani 1

1. Mitja Tancik (Energijateam.com)
2. Jure Belak (Calcit Bike Team)
3. Matjaž Budin (MBK Črni Vrh)

Veterani 2

1. Aleš Boškin (MBK Črni Vrh)
2. Robert Blaznik (MBK Črni Vrh)
3. Damjan Utranker (2Simpl Celje)

Veterani 3

1. Tine Zupan (Scott Team)
2. Gianluca Barilani (Team Todesco ASD)
3. Sergio Comini (A.S.D. Team Stefana Bike)

Veteranke

1. Ana Podpečan (Energijateam.com)
2. Martina Utranker (2Simpl Celje)
3. Ana Tancik (Energijateam.com)

U17 mlajši mladinci

1. Gašper Štajnar (Calcit Bike Team)
2. Nik Golob (Calcit Bike Team)
3. Filip Utranker (2Simpl Celje)

U17 mlajše mladinke

1. Nika Mikuž (MBK Črni Vrh)
2. Nastja Ahačič (Energijateam.com)
3. Maruša Tereza Šerkezi (Rajd Ljubljana)

U15 dečki

1. Jaka Tominšek (Calcit Bike Team)
2. Luka Maksimović (Energijateam.com)
3. Jaka Utranker (2Simpl Celje)

U15 deklice

1. Eva Terpin (MBK Črni Vrh)
2. Meta Tancik (Energijateam.com)
3. Eva Inkret (Calcit Bike Team)

U13 dečki

1. Filip Noršič (BBK Šišmiš)
2. Miha Dakskobler (MBK Črni Vrh)
3. Kai Sirovina Dvornik (KK Ravne)

U13 deklice

1. Tajda Šoštarko (Calcit Bike Team)
2. Neža Utranker (2Simpl Celje)
3. Kaja Pevec (Energijateam.com)

U11 dečki

1. Bor Križan (MTB Trail Center Kočevje)
2. Nejc Vertačnik (SD Strahovica)
3. Ožbej Lampe (MBK Črni Vrh)

U11 deklice

1. Anamarija Kosec Calcit Bike Team)
2. Klara Pregl (SD Strahovica)
3. Vida Bizjak (SD Strahovica)

U9 dečki

1. Matic Osenar (SD Strahovica)
2. Mark Pregl (SD Strahovica)
3. Filip Gregorc (SD Strahovica)

U9 deklice

1. Stefani Štrucelj (BK Grobnik)
2. Hana Bele Grkman (Calcit Bike Team)
3. Valeria Abramović (BBK Team Rodeo)

U7 dečki

1. Fran Žuk (MTB Trail Center Kočevje)
2. Oliver Žiberna (SD Strahovica)
3. Žan Pregl (SD Strahovica)

U7 deklice

1. Neža Šekoranja (Calcit Bike Team)
2. Neža Osenar (SD Strahovica)
3. Zara Žlender (SD Strahovica)